Home‎ > ‎Information‎ > ‎

2016 End of Year Awards


Trophy Winners

IMG_7537.jpg


Certificates Awarded



Room 6 2016

Academic Excellence Yr 4

Ulysses Cu - Literacy and Numeracy

Academic Excellence Yr 4

Luka May - Literacy and Numeracy

Academic Excellence Yr 4

-

Academic Excellence Yr 5

Jasmine van Asperen

Academic Excellence Yr 5

Sydney Marshall

Academic Excellence Yr 5

Kuraejas Kiddie-Hokianga

Diligence or Citizenship Yr 4

Sam Milne - Diligence and citizenship

Diligence or Citizenship Yr 4

Jack Bloxham - Diligence and citizenship

Diligence or Citizenship Yr 4

Maddie Grinton - Diligence and citizenship

Diligence or Citizenship Yr 5

Chase TeMoananui-Currie - Diligence and citizenship

Diligence or Citizenship Yr 5

Jessica Broderick - Diligence and citizenship

Diligence or Citizenship Yr 5

Katey Ramsay - Diligence and citizenship



Room 7

Academic Excellence - Yr 4

Kate O’Connor - Literacy and Numeracy

Academic Excellence - Yr 4

Gabriel McCone - Literacy and Numeracy

Academic Excellence - Yr 4

Will Mead - Literacy and Numeracy

Academic Excellence - Yr 5

Ryan Williams - Literacy and Numeracy

Academic Excellence - Yr 5

Greta Luke - Literacy and Numeracy

Academic Excellence - Yr 5

Brendan Soper - Maths and Reading

Academic Excellence - Yr 5

Archie Smith - Reading and Maths

Diligence or Citizenship Yr 4

Cooper Ollerenshaw - Diligence and Citizenship

Diligence or Citizenship Yr 4

Riley O’Hara - Diligence and Citizenship

Diligence or Citizenship Yr 4

Kupa Rose - Diligence and Citizenship

Diligence or Citizenship Yr 5

Brayden Chaplin - Diligence and Citizenship

Diligence or Citizenship - Yr 5

LJ Raheke - Diligence and Citizenship

Diligence or Citizenship - Yr 5

Kingston Davis - Diligence and Citizenship



Room 8 - 2016

Academic Excellence - Yr 6

Alec Mills

Academic Excellence - Yr 6

Daniel Burnett

Values Yr 6 (Diligence)

Emma Bennett

Values Yr 6 (Diligence)

Holly Milne

Values Yr 6 (Diligence)

Lilly Campbell

Academic Excellence - Yr 7

Ryan Lloyd

Academic Excellence - Yr 7

Ty Robertson

Academic Excellence - Yr 7

Michael Hendriks (Numeracy)

Academic Excellence - Yr 7

Caitlin (Literacy)

Diligence Yr 7

Kaylee Bond

Diligence Yr 7

Brooke Kendall

Diligence Yr 7

-

Citizenship - Yr 7 Girl

Bridget Sinclair

Citizenship - Yr 7 Boy

Harry Ollerenshaw



Room 9 2016

Academic Excellence - Yr 7

Anton Hutton

Academic Excellence - Yr 7

Caleb Luke

Academic Excellence - Yr 6

Jahnae Palmer

Academic Excellence - Yr 6

Anna Lloyd

Academic Excellence - Yr 6

Jade Field

Diligence Yr 7

Lillie Buckingham

Diligence Yr 7

Macie Henderson

Diligence Yr 7

Chloe Henderson

Dil & Cit Yr 6

Nicholas Roy

Dil & Cit Yr 6

Sarah Bloxham

Cit Yr 6

Madison Beveridge

Citizenship - Yr 7 Girl

Shania Morado

Citizenship - Yr 7 Boy

James Hayward

Citizenship - Yr  Girl


Citizenship - Yr  Boy




Trophies

Year 6 - Sporting Trophy

Rata Garside Trophy for sporting excellence – to be awarded to the top sportsperson in Year 6.

Holly Milne or Daniel Burnett

Year 6 Academic Trophy

Bill Mellon Academic Trophy – to be awarded to the top academic student in Year 6

Alec Mills



Room 5 - 2016

Academic Excellence - Yr 8

Annie Schofield

Academic Excellence - Yr 8

Kira Grinton

Academic Excellence - Yr 8

Sophie Ruffell

Academic Excellence - Yr 8

Ben Mead

Academic Excellence - Yr 8

Hamish Mills

Academic Excellence - Yr 8

Max Burrow

Diligence Yr 8

Robbie Heller

Diligence Yr 8

Max Woodward

Diligence Yr 8

Kiné Budd

Diligence Yr 8

Emma Stoop

Diligence Yr 8

Shea Juilland-Vickers

Diligence Yr 8

Lee-jae Kiddie-Hokianga

Citizenship - Yr 8 Boy

Ryan Soper

Citizenship - Yr 8 Boy

Lachie Roy

Citizenship - Yr 8 Girl

Mackenzie Maaka

Citizenship - Yr 8 Girl

Briana Dent




Trophies

Loma Read trophy best overall sporting achievement  Yr 8 - Boy

Jonty Sopp

Loma Read trophy best overall sporting achievement Yr 8 - Girl

Briana Dent

Hancock Trophy for most promising artist - Year 8

Kira Grinton

Rosalie Moffat trophy for top student in The Arts -Year 8

Annie Schofield

Hendriks Family Trophy for Citizenship - Year 8

Lachie Roy

Hellers Family trophy for Diligence - Year 8

Lee-jae Kiddie-Hokianga

Edwards Family Trophy for top achieving Year 8 student across all academic areas

Hamish Mills